عنوان اول اسلاید
برای ویرایش متن روی دکمه کلیک کنید
کلیک کنید

آموزشگاه شیرینی پزی شیرین بیان در غرب تهران (سعادت آباد) با مدیریت خانم شیرین حسینی کارشناس آشپزی در برنامه به خانه برمیگردیم (شبکه پنج سیما) – کلاس شیرینی پزی: شيرينی تر،خشك و آموزش كيک-آموزش نان حجيم و نيمه حجيم-

شاید برای‌تان جالب باشد که بدانید ریشه نخستین شیرینی‌ها به ایران باستان برمی‌گردد. اگر بخواهیم در مورد تاریخچه شیرینی پزی در ایران باستان صحبت کنیم به یک نوع کیک به نام «لاویش» می‌رسیم که در زمان امپراطوری ایران باستان در قرن هفتم میلادی پخته می‌شد و بسیار محبوب بود.
در کتب تاریخی آمده زمانی که شاهان هخامنشی می‌خواستند از کاخ تابستانی (شوش) به تخت جمشید یا برعکس بروند خدمه کاخ به قنادان دستور می‌داند که پیش از ورود شاه به کاخ، نان و شیرینی را حاضر کنند. به این ترتیب غذای اصلی مردم در دوران هخامنشی علاوه بر گوشت و نان و سایر غذاهای معمول، شامل انواع شیرینی کلوچه هم بوده است.

تاریخچه شیرینی پزی در ایران معاصر:

تاریخچه شیرینی پزی در فرهنگ غذایی ایران معاصر قدمتی طولانی دارد. پختن شیرینی به مناسبت‌های مختلف از تولد و عروسی و مراسم ختم گرفته تا مهمانی و دورهمی و حتی یک مهمانی دوستانه عصرگاهی و به جز این‌ها مصرف آن به صورت روزانه با انواع چای و قهوه آن‌قدر اهمیت دارد که هر منطقه‌ای در ایران شیرینی خاص خودش را دارد. این شیرینی‌ها معمولا به عنوان سوغاتی آن‌قدر دست به دست شده‌اند که حالا دیگر تمام مردم ایران می‌دانند قرابیه تبریزی مشهورترین شیرینی منطقه آذربایجان شرقی است و لوزی و شیرینی اتابکی مخصوص قزوینی‌هاست.

تاریخچه شیرینی‌پزی در اروپا:

تاریخچه شیرینی پزی در اروپا قدمتی کمتر از آسیا دارد. قرن‌ها بعد از آسیا پای عسل به اروپا باز شد و شکر دیرتراز عسل وارد عرصه صنایع غذایی و شیرینی‌پزی اروپا شد. به نظر می‌رسد ریشه شکر به سرزمین بنگال یا جایی دیگر در جنوب شرقی آسیا برمی‌گردد و از آن‌جا به ایران و کشورهای شرق مدیترانه باز شد. در آن زمان نانواها و قنادها شیرینی‌های مختلف را برای طبقه ثروتمند جامعه می‌پختند. بعد از لشکرکشی مسلمانان به اروپا و کشور اسپانیا و در زمان جنگ‌های صلیبی تجارت انواع ادویه و سایر مواد غذایی در کنار تکنیک‌های مختلف پخت و پز از آسیا و به خصوص عربستان و کشورهای عربی به اروپا رسید. در دستورهای آشپزی دوره رنسانس مربوط به قرن ۱۴ میلادی در ایتالیا دستور پخت انواع و اقسام شیرینی، بیسکویت و کوکی آورده شده است.

با شرکت در کلاس های آموزشی آموزشگاه شیرینی پزی شیرین بیان مهارت خودت را در تهیه انواع شیرینی افزایش دهید.کلیه دروه های آموزش شیرینی پزی آموزشگاه شیرین پزی شیرین بیان با ارائه مدرک بین المللی وزارت کار می باشد.

شیرینی پزی:

۴۰مدل شيرينی تر، خشك و كيك
فر داری، اجاق كاری، تَر كاری
از صفر تا صد به صورت فوق حرفه ای
٢ عدد گواهينامه با كد بين مللی از فنی حرفه ای
١٢ جلسه دو ساعته

نان:

٣۰مدل نان ، سه ترم نان شامل :

نان های حجيم و نيمه حجيم
نان حجيم و نيمه حجيم تخصص فردار
نان حجيم و نيمه حجيم خمير ساز ماهر
٣ عدد گواهينامه با كد بين المللی از فنی حرفه ای
٧ جلسه ٤ ساعته

جهت اطلاع از ساعت برگزاری و هزینه ی کلاس شرینی پزی آموزشگاه شیرین بیان با تلفن های ذیل تماس بگیرید
تلفن آموزشگاه : ٢٢٠٧٠٥٢٤
تلفن همراه فقط در مواقع ضروری : ۰٩١٢٣۵۰۶٧٩۶

دسته بندی دورهای آموزش شیرینی پزی

آموزش شیرینی پزی(درجه١و٢)

آموزش ٤٥ مدل شيرينی تر، خشك و كيك

آموزش شیرینی های خشک

٢۰مدل شيرينی عيد

آموزش کیک ساز ترساز

دكور كيك ، پخت كيك | ٦ جلسه ٤ ساعته

آموزش پخت نان

آموزش پخت ٣٠ مدل نان:

آموزش گز سازی

سوهان پز ،گزساز ، نقل و نبات پز

آموزش شیرینی های بدون فر

٣٠ مدل قطاب ، باقلوا و ....

دستورات آشپزی