روزها
ساعت‌
دقیقه
ثانیه

مسابقه بزرگ آشپزی شیرین بیان ۲۶ بهمن به مناسب روز پدر

روزها
ساعت‌
دقیقه
ثانیه

🎖️۲ جایزه ۲۰ میلیون ریالی برای دونفر
🎖️۳۰ درصد تخفیف برای تمامی شرکت کنندگان در مسابقه
🎖️و یک جایزه ویژه به قید قرعه برای عزیزانی که با پدران یا فرزندان خودشون تو مسابقه شرکت کنند
محل برگزاری : آموزشگاه بین المملی آشپزی شیرین بیان
این ماه : قورمه سبزی
این مسابقه کاملا رایگان هست
پس وقت را از دست ندید جهت دریافت اطلاعات با شماره های زیر در تماس بگیرید :
: 021-22070524
: ۰٩١٢٣۵۰۶٧٩۶

دوره آموزش بارتندینگ

معرفی دوره آموزش بارتندینگ در آموزشگاه کافی شاپ شیرین بیان

بارتندر به کسی می گويند که به صورت تخصصی، نوشيدنی های سرد برای مشتريانيک کافه يا بار آماده و سرو می کند.

در خارج از ايران، نوشيدنی ها به دو دست الکلی و غير الکلی تقسيم می شوند. پس اگر کسی در داخل ايران بارتندر است، مواد اوليه ای که در اختيار دارد، مواد خوراکی غير الکلی خواهند بود، مانند ميوه ها، عرقيجات گياهی، سيروپ ها و شربت ها، لبنيات و … .

در دنياي امروز، همه چيز از قوانين ويژه خود پيروی مي کنند، پس حرفه بارتندری هم قوانين ويژه خود را دارد، پس اگر شخصی می خواهد يک بارتندر خوب و حرفه ای تعريف شود موظف است که چهارچوب و قوانين بارتندينگ را از بر باشد و طبق آنها عمل کند.

شناخت ابزار:

ابزار، وسايل و تجهيزاتی که يک بارتندر در اختيار دارد، از آنچه که ما در اينجا توضيح می دهيم بيشتر است؛ در اصل اين ها ابزار ابتدايی هستند که در عموم کافه ها يافت می شوند.

Shakerشيکر :
شيکر ابزاری برای مخلوط کردن مواد مانند سروپ ها و آبميوه ها است که داخل آنها به همراه يخ ريخته مي شوند و با تکان دادن يا همان شيک کردن، يخ آنها را مخلوط کرده و مايعات را نيز سرد می کند. در شيکر موادی مانند برگ نعنا هم می ريزند و هنگام تکان دادن، يخ با ضربه زدن به آن رايحه آن را با نوشيدنی همراه می کند.

شيکری که در ايران بسيار يافت می شود، شيکر کوبلر (Shaker cobbler) است که دارای سه تکه است که به هم وصل می شود، به همين دليل به آن شيکر سه تکه هم می گويند. مواد و يخ ها درون مخزن ريخته می شوند و صافی بر روی مخزن قرار می گيرد و سری مخزن گذاشته می شود. بعد از شيک کردن يا کلاه شيکر برداشته می شود و مواد از صافی عبور داده می شوند و يا سری و صافی شيکر کوبلر از آن جدا می شوند و صافی ديگری بر روی آن قرار می گيرد که جلوتر با آن آشنا می شويم.

برخي از شيکر های کوبلر دارای بدنه ای اضافی هستند تا هنگام شيک کردن اگر بدنه بسيار سرد و يخ شد، بتوان همچنان ان را به دست گرفت. اين بدنه می تواند همانند آنچه که در تصوير مي بينيد، فلزی باشد و يا از جنس پلاستيک يا لاستيکی باشد که دور شيکر قرار گرفته است.

Bar spoonقاشق بار:
يکی ديگر از ابزار بارتندر ها، قاشق های بلنديست که داراي بدنه مارپيچ است و برای مخلوط کردن مايعات به صورت هم زدن و يا گارنيش و اعمال آن به کار می رود. علت مارپيچ بودن آن اينست که زيبا باشد و هم در دست به راحتی بچرخد و همچنين هنگام هم زدن تلاطم در مايع به وجود نيايد.

Bar spoon به معنای قاشق بار است و هنگامي که قاشق بار بلند باشد، به آن Tall spoon (تال اسپون) می گويند که به معنای قاشق بلند است. عموماً بار اسپون از قاشق های معمولی بلند تر است زيرا هم راحتی کار و هم دسترسی به انتهای ليوان را برای بارتندر فراهم می کند.

عموماً انتهای قاشق بار چنگالی قرار گرفته و يا صاف است.

Muddler مادلر:
مادلر استوانه ای کشيده است که کارايی شبيه به گوشکوب دارد. مادلر ها چوبی، پلاستيک و يا فلزی ( استيل ) هستند که استفاده از مادلر های فلزی و پلاستيکی از نظر بهداشتي بهتر است. از مادلر برای کوبيدن موادی مانند ميوه ها و گياهان استفاده مي شود تا عصاره، طعم، عطر و يا رايح? آن ها را در نوشيدنی داشته باشيم.

براي مثال براي تهيه موهيتو، ليمو و نعنا را با هم مي کوبيم تا آب ليمو و عطر نعنا را داشته باشيم.
توجه به شکل و حالت انتهای مادلر برای کوبيدن مواد بسيار مهم است.

Jigger جيگر:
يک بارتندر حرفه ای، هميشه به مقدار مواد اوليه نوشيدنی خود دقت می کند تا به يک اندازه از طعم ها و مواد اوليه استفاده کند. جيگر ابزاری برای اندازه گيری مقدار مايع های نوشيدنی همانند سيروپ ها و آبميوه ها است. دو مخروط کاسه ای که به هم چسبيده اند که يکی کوچکتر از آن يکي است، موجب خوش دستي اين ابزار شده است.

Strainer صافی:
شيکر کوبلر بر روی صافی يا تکه ميانی خود تعدادی سوراخ دارد تا از ورود يخ های درون شيکر به ليوان جلوگيری کند، اما مواد ريزتر از سوراخ های خود مانند پالپ های ميوه ای را از خود عبور می دهد. صافی ها انواع مختلفی دارند که هر کدام تا ميزانی نوشيدنی را فيلتر می کنند.

گاهی نياز است که پالپ و اجزای ميوه ها درون نوشيدني باشد و همچنين گاهي هم نياز است تا آن را از صافي يا فيلتري عبور داد تا نوشيدني يکدست باشد و اين بارتندر است که تشخيص مي دهد از چه صافي بايد استفاده کند. استرينر نوعی صافی است که به زير و اطراف يک صفحه گرد، يک فنر فلزی کشيده شده است و عموماً صفحه به يک دسته متصل می شود.

هر چه فنر استرينر ريز تر باشد، صافی ريزتری به حساب می آيد و پالپ و اجزای جامد بيشتری را از نوشيدنی را به خود جذب می کند.

Ice crusher يخ خرد کن:
دسته ای از نوشيدنی ها نياز به يخ خرد دارند. يخ خرد کن ها دو نوع دستی و برقی دارند که عموماً يخ خرد کن های دستی به دليل قيمت مناسب ترشان در بارها بيشتر يافت می شوند.

دوره آموزشگاه کافی شاپ شاپ شیرین بیان شامل دوره:

آشنایی کامل با ابزارهای استاندارد بارتندینگ و آشنایی با انواع لیوانها
آشنايی متدهای ساخت نوشيدنی طبق استاندارد اروپا
سيروپ شناسی
رنگ شناسی
طعم شناسی
سيگنيچر (نوشيدني هاي ابداعي)
انجام بيش از ٢ رسپی به صورت عملی شامل ماگاريتاها، ماکتيل ها، آبميوه هاي طبيعی، اسموتيی
فلير flair
آيس کافی ها
دسر بستنی های خاص
ميلک شيک ها و گلاسه ها
دمنوش ها
دی تاکس ها