مسابقه بزرگ آشپزی شیرین بیان ۲۶ بهمن به مناسب روز پدر

روزها
ساعت‌
دقیقه
ثانیه

🎖️۲ جایزه ۲۰ میلیون ریالی برای دونفر
🎖️۳۰ درصد تخفیف برای تمامی شرکت کنندگان در مسابقه
🎖️و یک جایزه ویژه به قید قرعه برای عزیزانی که با پدران یا فرزندان خودشون تو مسابقه شرکت کنند
محل برگزاری : آموزشگاه بین المملی آشپزی شیرین بیان
این ماه : قورمه سبزی
این مسابقه کاملا رایگان هست
پس وقت را از دست ندید جهت دریافت اطلاعات با شماره های زیر در تماس بگیرید :
: 021-22070524
: ۰٩١٢٣۵۰۶٧٩۶

اطلاعات تماس جهت اطلاعات بیشتر

دوره های دسر ساز شیرین بیان

دسر، وعده ایست که معمولاً در پایان یک وعده غذایی سرو می شود. اغلب دسرها شیرین هستند،اما گاهی مواد غذایی دیگری همچون انواع پنیر هم به عنوان دسر مصرف می گردد.در برخی کشورها، وعده جداگانه ای به نام دسر وجود ندارد، بلکه همراه با غذا، مخلوطی از شیرینی ها یا خوراک های شور را سر میز می گذارند.

جهت اطلاع از ساعت برگزاری و هزینه ی کلاسهای دسرساز سنتی و دسرساز مدرن آموزشگاه شیرین بیان به همراه گواهينامه با كد بين المللی از فنی حرفه ای با تلفن های ذکر شده تماس بگیرید.

دسر ساز سنتی

دسر ها بهترین منبع تأمین انرژی

کربوهیدرات ها برای اکسیداسیون کامل و صحیح چربی ها و پروتئین ها ضرورت دارند. ذخیره این مواد در بدن، انرژی آماده و فوری را در موارد نیاز در دسترس قرار می دهد و وجود آنها در شرایط استرس زا، موجب حفظ پروتئین های بدن می شود.اما واقعیت آن است که بدن چندان احتیاجی به دسر بعد از غذا ندارد.

این سوء تفاهمی بیش نیست که می گویند «اگر بعد از غذاهای چرب، شیرینی جات بخوریم از مضرات چربی غذا کاسته می شود.» این عادت یعنی مصرف شیرینی و دسر بعد از غذا، جزء ذائقه ما ایرانی ها محسوب می شود که البته بسیار لذت بخش است، اما تا امروز شواهد علمی در این باره به دست نیامده است.

با وجود آن که نمی توان گفت مواد قندی قسمت اصلی رژیم غذایی را تشکیل میدهند، زیرا تا مدت ها می توان بدون کربوهیدراتها زندگی کرد؛ اما در رژیم غذایی ما حداقل باید نیمی از انرژی روزانه از کربوهیدرات ها تأمین گردد. مواد قندی مهمترین منبع انرژی در تغذیه انسان میباشد. این مواد به دلیل تحریک ترشح انسولین، به سرعت هضم شده، انرژی تولید میکنند و با تحریک ترشح آندورفینها سبب شادی می شوند. همچنین از آنجا که مغز برای انجام فعالیت های خود از انرژی حاصل از مواد قندی استفاده میکند؛ به همین جهت در زمان افطار خوردن دسرهای شیرین و مواد قندی توصیه میشود.

تهیه ی دسر های با اصالت ایرانی با شرکت در کلاس های آموزشی آموزشگاه شیرین بیان:
دسر لبو         باسلوق                دسر ویتامینه              فرنی               مسقطی شیرازی                         شله زرد                 انواع حلوا 

تاریخ ۲۲ و ۲۳ و ۲۴ آذر ماه | ساعت ۱۰ تا ۱۸

دسرساز مدرن و تزئینات

دسر به فرانسوی (Dessert): که در کشورهای مختلف مخصوصا نواحی اروپایی معمولاً در پایان یک وعده غذایی مصرف می‌شود.به‌طور معمول جزو مواد غذایی شیرین هست که از مواد مختلفی مانند آجیل ها میوه ها عصاره و افزودنی و چاشنی های متنوع ساخته می شود.

واژه دسر از واژه فرانسوی کهن desservir به معنی جمع کردن روی میز گرفته شده ‌است که در سال ۱۶۰۰ این واژه به این دلیل برای مواد شیرین خوردنی خاص به کار می رفت که دسرها بعد از خوردن وعده غذایی و جمع کردن آن از روی میز مصرف می شدند.کلمه دسر بیشتر در کشورهایی مانند آمریکا، کانادا، استرالیا، نیوزلند و ایرلند استفاده می‌شود.

در حالی کلمه پودینگ بیشتر در کشورهایی مانند انگلستان و کشورهای مشترک‌المنافع با انگلستان استفاده می شود.امروزه تنوع دسرها را می‌توان در سراسر جهان یافت که با تقسیم بندی و تناسبات مختلف در اندازه ها همراه با شیوه های آماده سازی متفاوت بافت ها و طعم های مختلفی در فراورده نهایی دسر بوجود می آورد.شیرینی و دسرهای مدرن امروزه در دنیا به قدری تنوع و تحول داشته که در این مسیر افرادی موفق و پیشتاز هستند که بتونند دانسته های خود را همواره به روز رسانی و هماهنگ با رسیپی های نوین کرده و با کمک علم و تحصیلات اکادمیک و ابزار و مواد جدید به ارتقای کیفیت و خوشمزگی و فریبندگی و زیبایی ظاهر دسرهای خود بیفزایند.

دسر مدرن و تزئينات آموزشگاه شیرین بیان:
اين دوره با ساختار انواع دسرهای مدرن ، لايه بندی و مونتاژ كه شامل انواع كيك های پايه و خاص، سس ها، فيلينگ های مدرن و تكنينك های تزئينات مدرن می شود.

موارد آموزشی کلاس آموزشگاه کافی شاپ شیرین بیان :
اينتِرمَتها (دسرهای چند نفره)           پِتي گَتوها (دسرهای تك نفره)                وِرين ها (دسرهای ليواني)                 ماكارون و فيلينگ
انواع موس ها                                    انواع كرم ها                                       كرانچی                             انواع سرنگ برای تزئينات
كراكوئيلين                                   سس براق به چند روش

دوره دسرسازی مدر و تزئینات  بهمراه گواهينامه با كد بين المللی از فنی حرفه ای در۶ جلسه ٤ ساعته برگزار میگردد.