صنایع غذایی شیرین بیان | دوره های آموزشی-اعطای گواهی نامه- کلاس های تک جلسه

تلگرام شیرین بیان اینستاگرام شیرین بیان آپارات شیرین بیان 22121064 - ۰٩١٢٣۵۰۶٧٩۶

کباب ششلیک

کباب ششلیک یک غذای محبوب در کشورهای ایران، روسیه، اسرائیل و خاورمیانه است.

 

که بنابر شرایط منطقه ای و مذهبی از گوشت های متنوعی برای طبخ این غذا استفاده می شود.بهترین گوشتی که اکثرا از آن استفاده میکنند گوشت راسته گوسفندی است به همراه استخوان دنده به صورت متصل بهم که شش تکه آن یک پرس کامل میشود.

نحوه مرینت کردن ششلیک:

به این صورت است که ابتدا 50 گرم پیاز را ژولین نموده به همراه فلفل سیاه ویک قاشق مرباخوری روغن زیتون بی بو ترکیب نموده با ششلیک مخلوط میکنیم ودرظرف درب بسته در یخچال به مدت 24 ساعت استراحت میدهیم تا طعم به خورد مواد رفته ومزه دار شود. بعد از اینکه مدت زمان مرینت سپری شد گوشت ها را از یخچال بیرون آورده و نوک گوشت ها را با بیفتک کوب اندکی میکوبیم و به سیخ مخصوص کباب ششلیک کشیده و روی منقل با حرارت ملایم به صورت دلخواه کباب میکنیم.سیخ مخصوص کباب ششلیک ته آن پهن و نوک آن نازک است.

برای دورچین آن از گوجه،ریحون،لیمو وفلفل کبابی استفاده میکنیم.
قابل ذکر است که دراکثر مناطق کباب ششلیک را همراه با سیخ درظرف سرو گذاشته و سروته سیخ با اندکی فویل پیچیده میشود تا شکیل تر گردیده و جنبه بصری غذا هم حفظ شود.
تفاوت بین شیشلیک وشاندیز در بلند بودن استخونهای دنده ودواستخون بودن برش هاست که طبعا درصد گوشت ان نیز بیشتر است.

البته قابل ذکر است که میتوان مقداری آب پیازهم به آن اضافه کرد،استفاده از انجیر و یا کیوی و یا پودرهای نرم کننده (به مدت ۱ الی ۲دقیقه) وقتی مجاز است که زمان استراحت به گوشت را نداشته باشیم و یا گوشت مورد استفاده ما مرغوبیت لازم را نداشته باشد لذا از پیاز رنده شده و یا کیوی ویا انجیر و یا پودرهای نرم کننده وغیره استفاده نمیکنیم.

مشاهده دوره های آموزش کباب زنی در آموزشگاه شیرین بیان

 

کباب ششلیک

 

خواندن 997 دفعه آخرین ویرایش در شنبه, 16 آذر 1398 09:53

درباره آموزشگاه شیرین بیان

آموزشگاه شیرین بیان با مدیریت خانم شیرین حسینی - مجری و کارشناس آموزش آشپزی در برنامه های سیما  - داور تخصصی نخستین جشنواره الگوهای برتر مهارت آموزی - تالیف کتاب های آشپزخانه آبزیان،غذاهای قارچی، هزار رسیپی دریایی

ارتباط با آموزشگاه شیرین بیان

تهران-سعادت آباد - خیابان سرو غربی - بین چهاراره پاک نژاد و میدان شهرداری- خیابان بخشایش - خیابان بهار ۵ - پلاک ١

تفلن آمورشگاه : ٢٢١٢١۰۶۴

جهت مسیریابی اینجا کلیک کنید

Top

5.236